Talent Cup 2015
23 lis 2016

Premierowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju piłki nożnej Talent Cup już za nami. Po całym dniu zmagań poznaliśmy pierwszego historycznego zwycięzcę, którym okazała się drużyna Motoru Lublin pokonując w finale drużynę Stomilu Olsztyn

 

 

 

 

 

Grupa A – wyniki:
 
Talent Targówek 0:1 Legionovia Legionowo
Wawel Kraków 0:3 Motor Lublin
MKS Podlasie Sokołów Podlaski 0:1 Ajaks Częstochowa
 
Talent Targówek 1:0 Wawel Kraków
MKS Podlasie Sokołów Podlaski 0:0 Motor Lublin
Legionovia Legionowo 0:0 Ajaks Częstochowa
 
Talent Targówek 0:3 Motor Lublin
Wawel Kraków 1:0 Ajaks Częstochowa
Legionovia Legionowo 1:0 MKS Podlasie Sokołów Podlaski
 
Talent Targówek 0:1 Ajaks Częstochowa
Wawel Kraków 0:1 MKS Podlasie Sokołów Podlaski
Legionovia Legionowo 0:2 Motor Lublin
 
Talent Targówek 2:0 MKS Podlasie Sokołów Podlaski
Ajaks Częstochowa 1:0 Motor Lublin
Wawel Kraków 2:0 Legionovia Legionowo
 
Grupa A – tabela:
1. Ajaks Częstochowa - 10 pkt 
2. Motor Lublin - 10 pkt
3. Legionovia Legionowo - 7 pkt
4. Talent Targówek - 6 pkt
5. Wawel Kraków - 6 pkt 
6. MKS Podlasie Sokołów Podlaski - 4 pkt

 
Grupa B – wyniki:
 
Świt Nowy Dwór 1:0 Orlęta Kielce
ŁKS Łomża 1:1 Stomil Olsztyn
Drukarz Warszawa 1:0 Talent Targówek 03'
 
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 ŁKS Łomża
Drukarz Warszawa 0:1 Stomil Olsztyn
Orlęta Kielce 1:2 Talent Targówek 03'
 
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 Stomil Olsztyn
ŁKS Łomża 2:1 Talent Targówek 03'
Orlęta Kielce 0:1 Drukarz Warszawa
 
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 Talent Targówek 03'
ŁKS Łomża 0:3 Drukarz Warszawa
Orlęta Kielce 1:3 Stomil Olsztyn
 
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 Drukarz Warszawa
Talent Targówek 03' 0:4 Stomil Olsztyn
ŁKS Łomża 0:2 Orlęta Kielce
 
Grupa B – tabela:

1. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - 15 pkt
2. Stomil Olsztyn - 10 pkt
3. Drukarz Warszawa - 9 pkt
4. ŁKS Łomża - 4 pkt
5. Talent Targówek 03' - 3 pkt
6. Orlęta Kielce - 3 pkt
 
Półfinały:
Motor Lublin 1:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Stomil Olsztyn 4:0 Ajaks Częstochowa
 
Mecz o 3. miejsce:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (k. 2:1) Ajaks Częstochowa
 
Finał:
Motor Lublin 1:0 Stomil Olsztyn
 
Klasyfikacja końcowa:
1. Motor Lublin
2. Stomil Olsztyn
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki
4. Ajaks Częstochowa
5. Drukarz Warszawa
6. Legionovia Legionowo
7. Talent Targówek
8. ŁKS Łomża
9. Wawel Kraków
10. Talent Targówek 03' 
11. MKS Podlasie Sokołów Podlaski
12. Orlęta Kielce


 
Relacja:

Premierowa edycja letniego Talent Cup już za nami. Po całym dniu zmagań poznaliśmy pierwszego historycznego zwycięzcę, który tym samym zagwarantował swojemu klubowi możliwość obrony trofeum w przyszłorocznych zawodach. Jednak zanim przejdziemy do gloryfikacji zwycięzców, zacznijmy od tego, co powinno być przedstawione kibicom już na długo przed turniejem, czyli prezentacja uczestników.

Talent Cup 2015 wzięło udział 12 drużyn. Nas, jako gospodarzy, reprezentowały dwa zespoły: rocznik 2002 oraz 2003. Stawkę uzupełniło dziesięć klubów z dziesięciu różnych miast z całej Polski. I tak na Targówku mieliśmy przedstawicieli: Lublina, Częstochowy, Kielc, Krakowa, Łomży, Olsztyna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Legionowa oraz Warszawy, w postaci Drukarza. Nie często zdarza się okazja sprawdzenia swoich umiejętności na tle ekip z różnych regionów Polski. Co ważne, żadna drużyna nie znalazła się na Talent Cup przypadkowo. W trosce o wysoki poziom zawodów, zaproszenia otrzymywały jedynie czołowe zespoły ze swoich województw.

Długo można by wymieniać osiągnięcia drużyn, które wzięły udział w naszym turnieju. Wystarczy przytoczyć lokaty końcowe kilku zespołów w rozgrywkach organizowanych przez ich lokalne ZPN. Orlęta Kielce – trzecia drużyna województwa Świętokrzyskiego. Motor Lublin – czwarty na koniec sezonu rozgrywek lubelskich. MKS Podlasie Sokołów Podlaski – trzeci zespół okręgu siedleckiego. Świt Nowy Dwór – w swojej lidze gorszy jedynie od Legii Warszawa. Legionovia – drugie miejsce w najwyższej mazowieckiej klasie rozgrywkowej rocznika 2003. Warto również wspomnieć o zeszłorocznym osiągnięciu Ajaksa Częstochowa, który w rozgrywkach „Tymbark. Z Podwórka na stadion” doszedł do fazy finałowej, w której na Stadionie Narodowym zmierzyły się najlepsze drużyny w Polsce. Obsada tegorocznego Talent Cup była doborowa i bardzo cieszymy się, że tak dobre drużyny zdecydowały się na przyjęcie naszego zaproszenia.

Główni bohaterowi, czyli zawodnicy, nie zawiedli. Praktycznie wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Z wyjątkiem dwóch potyczek, w każdym spotkaniu padał przynajmniej jeden gol. W większości meczów gra o wygraną toczyła się do ostatnich sekund, a o końcowym triumfie często decydowały detale. Emocji zatem nie brakowało.
Mimo wyrównanego poziomu wszystkich drużyn, rozstrzygnięcia w fazie grupowej wyłoniły cztery zdecydowanie najlepsze zespoły. W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą dwie ekipy prezentujące wysoką skuteczność oraz pewność w obronie – Świt Nowy Dwór i Motor Lublin. O zwycięstwie tych drugich zadecydowała jedna bramka, która była zarazem pierwszą straconą tego dnia przez Nowodworzan. Drugi pojedynek stoczył między sobą zwycięzca grupy B – Ajaks Częstochowa oraz Stomil Olsztyn, który rozkręcał się z każdym meczem. Tutaj byliśmy świadkami pogromu. Stomil nie pozostawił najmniejszych złudzeń, kto bardziej zasługuje na finał i po czterobramkowym zwycięstwie mógł obmyślać taktykę na spotkanie finałowe.

Mecz o trzecie miejsce oraz finał rozgrywały się równolegle na dwóch boiskach. Ciężko powiedzieć, który z nich był ciekawszy. W spotkaniu decydującym o brązowych medalach byliśmy świadkami nagłego zwrotu akcji. Gdy przy stanie 0:2 wydawało się, że zawodnicy Ajaksa Częstochowa gładko ulegną rywalom, pokazali kawał charakteru, doprowadzając do wyrównania. Spotkanie zakończyło się remisem i o brązowych medalach zadecydowały karne. Te skuteczniej wykonywali Nowodworzanie i to na ich szyjach zawisł brąz.

Najważniejszy mecz tego dnia, czyli finał, to konfrontacja Stomilu Olsztyn z Motorem Lublin. Spotkanie obfitowało w wiele doskonałych sytuacji, jednak przez długi czas żadnej drużynie nie udawało się umieścić piłki w bramce. Pierwsi niemoc przełamali Motorowcy. Od tego momentu nabrali pewności siebie i z każdą minutą ich przewaga stawała się coraz bardziej widoczna. Sama końcówka to chaotyczne ataki Stomilu, natomiast Motor ograniczył się do wyczekiwania końcowego gwizdka sędziego. Gdy ten się rozległ, eksplodowali z radości. Trzeba im oddać, że swoją postawą w pełni zasłużyli na te przyjemne chwile radości.


Oprócz trofeów dla zwycięskich ekip, jako organizatorzy nie zapomnieliśmy również o nagrodach indywidualnych. Po obejrzeniu wszystkich meczów, wytypowaliśmy po jednym zawodniku z każdej drużyny, który miał największy wkład w grę swojego zespołu. Uważamy, że zwłaszcza w piłce młodzieżowej powinno się pielęgnować indywidualności i kreować liderów, którzy są w stanie poprowadzić zespół do sukcesów. Warto zapamiętać nazwiska nagrodzonych i obserwować jak będzie się rozwijać ich talent w przyszłości. Oto oni: Piotr Ćwik – Motor Lublin, Nikodem Hoang Manh – Stomil Olsztyn, Patryk Mielniczuk – Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Piotr Ostrowski – Ajaks Częstochowa, Krzywański Jan – Legionovia Legionowo, Grzegorz Chojnacki – Drukarz Warszawa, Natan Czyżewski – Talent Targówek, Łukasz Korzeniecki - ŁKS Łomża, Michał Paluch - MKS Podlasie Sokołów Podlaski, Mateusz Muszyński – Talent Targówek 03', Filip Kaczmarski – Orlęta Kielce, Antoni Grzyb – Wawel Kraków. Nie mieliśmy większych wątpliwości z wytypowaniem tych zawodników, ponieważ każdy z nich wyróżniał się zarówno na tle rywali, jak i partnerów z zespołu

Rywalizacja o kolejne indywidualne wyróżnienie przebiegła między dwunastoma podstawowymi bramkarzami każdej z drużyn. Dodatkową motywacją dla golkiperów, do pokazania pełni swoich umiejętności, była możliwość odebrania statuetki oraz nagrody rzeczowej od 13-krotnego reprezentanta Polski – Grzegorza Szamotulskiego. Ostatecznie ten zaszczyt przypadł w udziale bramkarzowi Świtu Nowy Dwór Mazowiecki – Damianowi Romanowskiego. Chłopiec ten nie wyróżnia się wysokim wzrostem, niezbędnym u zawodników na jego pozycji, jednak zaimponował nam swoją zwinnością oraz refleksem, które są równie ważne co dobre warunki fizyczne.

W walce o nagrodę dla najlepszego strzelca wzięło udział pozostałych 160 zawodników, którzy tego dnia dążyli do zdobywania goli na boiskach przy ul. Łabiszyńskiej. W rywalizacji na dużym placu i po dziewięciu zawodników, zdobycie bramki nie jest tak proste jak np. podczas turniejów halowych. Zwłaszcza przy tak wyrównanej stawce, każde trafienie jest na wagę złota. Z tego punktu widzenia najbogatszy okazał się napastnik Stomilu Olsztyn – Michał Bentyk, który tego dnia sześciokrotnie ukuł bramkę rywala. Wyścig o koronę króla strzelców trwał do ostatniego spotkania, w którym wspomniany zwycięzca zmierzył się w bezpośrednim pojedynku z Piotrem Ćwikiem z Motoru Lublin. Ten miał na swoim koncie jedno trafienie mniej. W finale żadnemu z nich nie udało się podwyższyć swojego dorobku, jednak obaj mieli powody do zadowolenia. Piotrek Ćwik uniósł ręce w geście triumfu po wygraniu turnieju, natomiast Michałowi Bentykowi porażkę mogła osłodzić korona Króla Strzelców.

Ostatnim upominkiem były statuetki dla sędziów. Piotr Kosiorek oraz Michał Tomasik tego dnia ustrzegli się błędów, czym potwierdzili dobrą opinię, dzięki której zdecydowaliśmy się w ich ręce powierzyć losy współzawodnictwa na Talent Cup.

Pierwsza edycja Talent Cup dobiegła końca. Główni bohaterowi tego dnia biegali po murawie, jednak nie można zapominać o tych wszystkich, dzięki którym mieli oni do tego okazję.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem władz dzielnicy za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Wierzymy, że dzięki takim imprezom możemy przyczynić się do budowania dobrej opinii Targówka. Rywalizacja toczyła się o Puchar Burmistrza naszej dzielnicy i cieszymy się, że Pan Paweł Michalec zjawił się, by osobiście wręczyć go zwycięzcom. Kolejne ciepłe słowa należy skierować pod adresem partnera naszej akademii – portalu Sporteuro.pl, który był fundatorem części nagród. Niewiele turniejów może pochwalić się relacją live z zawodów. U nas kibice mogli nie wstając z krzesełka sprawdzać wyniki wszystkich meczów. Dzięki tej współpracy młodzi bramkarze mogli wziąć udział w minitreningu pod okiem Grzegorza Szamotulskiego, co na pewno będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy wszystkim osobom, które choć w małym stopniu pomogły nam w organizacji tego turnieju. To dopiero pierwsza edycja letnich Talent Cup. Kolejna za rok. Do zobaczenia!

GALERIA ZDJĘĆ 

Mega galeria zdjęć dostępna jest również na naszym oficjalnym profilu na Facebooku!

Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów:
 

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

MIKUD

ESENO

Sporteuro.PL

 
Autor: Talent Warszawa
pon
wt
śr
czw
pt
sob
ndz

Obejrzyj nas!
Więcej na
Wspierają nas
Szkolenie Sportowe Dzieci i Młodzieży prowadzone przez Talent Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".
X